Türkiye Hakkında

Türkiye Hakkında

Türkiye'de Turizm
Türkiye turizm yolculuğuna 1980’lerin başında başladı. Dünya turizmine bakacak olursak Türkiye bunların arasında gelişmeye ve daha da ilerlemeye devam etmektedir. Kültürel turizm olarak başlayan turizme ek olarak Türkiye’nin deniz, kum, güneş, doğal güzellikleri de eklendi denilebilir. Turizm çeşitliliği olarak çok çeşitli imkanlar sağlanmaktadır. Kültürel turizmin yanında sağlık, yayla, av, yat, akarsu, mağara, botanik, dağcılık turizmi olmak üzere turizm çeşitlerini de barındırmaktadır.
Ülkemizde turizm potansiyelinin önemli bir kısmını oluşturan doğal güzellikler içerisinde deniz turizmi önde gelir. Yazların erken başlaması ve uzun sürmesi, doğal ve temiz kumsalların varlığı deniz turizminin gelişmesinde etkili olmuştur. Bu güzelliklere maki, meşe ve çam ormanları ile masmavi körfezler eklenince birçok yer turizm merkezi haline gelmiştir. Başta Antalya olmak üzere Marmaris, Bodrum, Kuşadası, Çeşme, Manavgat, Side, Kemer, Kaş, Fethiye deniz turizminin en fazla geliştiği yerlerdir. Göllerde denizlerden sonra dikkat çeken farklı bir turizm bölgesidir. Manyas gölü en dikkat çeken göllerden biridir. Çok sayıda farklı kuş türlerini barındırdığı için kuş cenneti olarak da anılmaktadır. Bunun yanında Abant Gölü de önemli ve turist çeken bölgelerden biridir. Muhteşem dağ manzarası, yeşil ve mavinin buluştuğu gök ve göl manzaralarıyla büyülenmemek elde değil.
Türkiye’de termal sular da dikkat çeken bir turizm aracıdır. Şifa bulmak için ya da termal suların güzelliğini görmek için gelen pek çok turist vardır. Birçok hastalığın tedavisinde de yararlanılan ve termal turizmin gelişmesinde etkili olan bu kaynakların başlıcaları; Bursa, Denizli, Afyonkarahisar, Balıkesir, Yalova, Ankara ve Sivas’ta bulunur.
Akdeniz Bölgesi’nde yaygın olarak görülen mağaralar (Karain, İnsuyu, Damlataş vb) ile Mersin’deki Cennet ve Cehennem obrukları da dikkat çekmektedir. Özellikle Pamukkale travertenleri son zamanlarda en çok merak edilen turistik bölgelerden biridir. Ürgüp, Göreme ve Avanos çevresinde, yaygın olarak görülen peribacaları Türkiye’de en çok turist çeken yer şekillerindendir. Nevşehir gittiğinizde muhteşem gün doğumunu ve peri bacalarını izleme imkanı sağlayabilirsiniz.
Dağ turizmi açısından da gelişmekte olan ülkemizde. Bursa, Uludağ gibi kayak yapabileceğiniz temiz havada kendinizi hiç olmadığınız kadar ferahlamış ve mutlu hissetmeniz açısından iyi bit alternatiftir.

Tarihi Yerler
Özellikle İstanbul tarihi değerler açısından çok önemli bir konuma sahiptir. Pek çok uygarlığı ağırlamış olan İstanbul’un başlıca tarihi değerleri: Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii gelmektedir. İzmir’de Efes antik kenti, Antalya’da Aspendos, Xanthos ve Letoon antik kentleri, Myra antik kenti, Trabzon’da Sümela Manastırı en çok dikkat çeken tarihi yerlerdendir.
 Invite Tourism
Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre onlara en iyi ve en lüks otel imkanı, uçak bileti ve tur imkanları sunan Invite Turizm,çalıştığı otel sayısı ve hizmet çeşitliliğiyle müşterilerine unutamayacakları tatiller ve deneyimler sunmaktadır. Ayrıca ek hizmetlerimizi de Invite bölümünden bulabilirsiniz.Siz de Invite Turizm'in ayrıcalıklı müşterileri arasında yer alabilir ve tatilinizin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz. 
Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin
19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad.
Nar Apt. No:186/5
Osmanbey  - İstanbul
Tel : +90 2122346601
Faks : +90 2122346602
E-Posta : info@invitetourism.com