7 GUNLUK PAKET TUR

İSTANBUL 1.  2. 3. ve 7. GÜN
SULTANAHMET TURU
BOĞAZ TURU
MİNİATURK PANAROMA  TURU
DOLMABAHÇE SARAYI
SAPANCA 4.GÜN
SAPANCA GÖLÜ
KARTEPE
MAŞUKİYE
BURSA 5. ve 6.GÜN
TOPHANE
ULU CAMİ
YEŞİL TÜRBE VE YEŞİL CAMİ

İSTANBUL 1. GÜN
SULTANAHMET TURU
Sultanahmet turu mekanların çokluğu nedeniyle yoğun tur programlarımızdan bir tanesidir. Eski Osmanlı’nın en önemli bölgelerinden biri olması nedeniyle içerisinde çok önemli eserler bulundurmaktadır. Turumuz sabah erken başlayacak olup, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Hipodrom meydanı, Yerebatan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Türk-İslam Eserleri Müzesi gezilecek mekanlar olarak sıralanmaktadır.
Topkapı Sarayı:
Turumuzun başlangıcında; Dünyanın en büyük imparatorluklarından olan Osmanlı İmparatorluğu’nun dört asır boyunca yönetim merkezi olan ve içerisinde birçok tarihi eser barındıran Topkapı Sarayı gezilecek.
Ayasofya:
Turun bu bölümünde; Dünya kültür mirasının kalan en önemli birkaç eseri arasında yer alan Ayasofya gezilecektir. Ayasofya Camii, Bizans döneminde kilise olarak kullanılmaktaydı, İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilip restore edildi.
Yerebatan Sarnıcı:
Bizans döneminden sonra Osmanlı İmparatorluğu’nun kullandığı sarnıç, Bizans döneminde yapılan sarnıçların içinde en büyüğü ve en güzelidir. Yere Batan sarnıcının mistik havası sizi büyüleyecektir.
Sultanahmet Camii:
Camiinin üzerinde işlenmiş olan çinilerin renginden dolayı “Mavi Camii” (Blue Mosque) olarak da anılan Sultanahmet Camii, 17. yy sonrası Osmanlı camii yapıtları arasında en güzel olanlarından bir tanesidir. Aynı zamanda İstanbul’un en dikkat çeken camilerinden biridir.
Eminönü
Hipodrom:
Şimdiki sade görünüşünün aksine, bu mekan bir zamanlar dünyanın en gösterişli altın, gümüş ve mermerden yapılmış paha biçilemeyen heykeller ve anıtlar bulunmaktaydı. Roma ve Bizans imparatorlukları bu alanı süslemek için yarışmışlar ancak, Haçlı seferleri sırasında buraya gelenler gördükleri zenginlik ve güzellikten etkilenerek Kudüs’e gitmekten vazgeçip buraya yerleştiler ve her şeyi yağmaladılar. Tarih açısından çok önemli özelliklere sahip hipodramı mutlaka görmelisiniz.
Kapalı Çarşı:
Turun bu bölümünde tarihi kapalı çarşıda gezi ve alış veriş imkânına sahip olacaksınız. 3000’den fazla dükkanı ile Kapalı Çarşı, küçük bir şehri andırmaktadır. 15.yy dan kalma duvarların üzeri bir seri kubbe ile örtülmüş olup, sonradan gelişen sokakların da üzeri örtülmek suretiyle büyük bir labirenti andıran alış veriş merkezine döndürülmüştür.

İSTANBUL 2. GÜN
ANADOLU VE ASYA YAKASI BOĞAZ TURU
Müşterilerimize özel hazırladığımız tam günlük Boğaz Tur’u için konakladığınız otelden sizi alıyoruz.
Tur paketimizin içerisinde;
  • Boğaz Turu
  • Mısır Çarşısı
  • Beylerbeyi Sarayı
  • Çamlıca Tepesi yer almaktadır.
Pazartesi günleri Beylerbeyi Sarayı, Çarsamba günleri Rumeli Hisarı ve Pazar günleri Mısır Çarşısı kapalı olduğundan dolayı yine turumuza Yıldız Parkı ve Yıldız Porselen Fabrikası gezileriyle devam etmekteyiz.

İSTANBUL 3.GÜN
MİNİATURK PANAROMA  TURU
Müşterilerimize özel hazırladığımız tam günlük  Tur için konakladığınız otelden sizi alıyoruz Türkiye’nin ve dünyanın en meşhur yerlerinin minyatürlerini görebileceğiniz ve İstanbul’ un fethini yaşayabileceğiniz  yerlere götürüyoruz.
  •  Miniatürk
  •  Panaroma 1453
  •  Eyüp Sultan Hz. Kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan Camii ziyareti
  •  Piyerloti tepesi
  •  Forum İstanbul Alışveriş Merkezi                                                                                               
SAPANCA 4.GÜN
Sapanca’nın Firigyalılar tarafından bulundağı dair belgeler bulunmaktadır. Son zamanların oldukça popülerleşen yerlerinden olan Sapanca’da muhteşem bir tur sizi bekliyor.  Turumuzda öncelikle Sapanca gölü gezilecektir. Burada enfes fotoğraflar çekebilir doğanın yeşillik ve maviliğinde içinizi huzurla doldurabilirsiniz.
Sapanca gölünden sonra özellikle kış aylarında tercih edilen Kartepe turumuz vardır. Kartepe kayak merkezinde isterseniz kayak yapabilir istersiniz diğer aktivetelerle eğlenebilirsiniz.
Sapanca’ya gelmişken Maşukiye’ye de uğramadan olmaz. Pek çok doğa aktivitesi yapabileceğiniz bu yerdeki bazı aktivitelerimiz; tracking, atv turu, doğa turu vb.
BURSA 5. ve 6.GÜN
Osmanlıların beylikten imparatorluğa taşındığı süreçte Osmanlı Devletine başkentlik yapan, bu tarihi şehirde ilk durağımız Tophane olarak bilinen ve Bursa'nın en güzel seyir noktalarından birisi olan yerdir. Bu yerde Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazi ve Oğlu Orhan Gazi türbeleri ile saat kulesi, saray ve kale de görülecektir. Rrivayete göre yapımında Karagöz ile Hacivat’ın da çalıştığı ünlü Bursa Ulucami'yi ve hemen yanı başındaki ipekçileri ile ünlü Kozahan ziyaret edilecektir.
Ulucami ziyaretimiz sonrası Bursa'nın çağlar boyu yaşadığı değişimin izlerini sürebileceğimiz eğlenceli bir ziyaret için Bursa Kent Müzesi'ne geçiyoruz. Kent müzesi ziyaretimiz sonrası Bursa'nın en güzel tarihi yapılarından muhteşem yeşil çinilerle süslü Yeşil Türbe ve Yeşil Cami'de görüldükten sonra günün yorgunluğunu atmak üzere Hacivat ve Karagöz evi ile anıtının da bulunduğu Çekirge semtinden geçerek 600 yaşında devasa bir çınar ağacını görmek üzere tarihi İnkaya Köyüne geçilecektir. Burada vereceğimiz mola sonrası geldiğimiz güzergâhı takiben Bursa gezimizi tamamlıyoruz. Teleferik ile Uludağ a çıkıyoruz ve Uludağ’ın  eşsiz manzara ve güzelliğini sizinle buluşturuyoruz.
İSTANBUL 7.GÜN
Dolmabahçe
Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan Dolmabahçe Sarayı ihtişamıyla sizleri büyüleyecektir. Saray'ın ana yapısı; Mâbeyn-i Hümâyûn (devletin yönetim işleri), Muâyede Salonu (Tören Salonu) ve Harem-i Hümâyûn (Padişah ve ailesinin özel yaşamı) olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır. Ana yapı; denize paralel bölüm boyunca bodrumla birlikte üç katlıdır.
Cevahir Alışveriş Merkez’inde dilediğinizce alışveriş yapabilirsiniz.
Askeri Müze
İstanbul Harbiye’de yer alan askeri müze koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın önde gelen askeri müzelerinden bir tanesidir. Kuruluşu 15.yy’a kadar uzanmaktadır. İçinde bulunan teçhizatlardan bazıları eski harp silahları, araç ve gereçlerinden oluşan malzemeler vardır.


 
 
 
 


Invite Tourism
Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre onlara en iyi ve en lüks otel imkanı, uçak bileti ve tur imkanları sunan Invite Turizm,çalıştığı otel sayısı ve hizmet çeşitliliğiyle müşterilerine unutamayacakları tatiller ve deneyimler sunmaktadır. Ayrıca ek hizmetlerimizi de Invite bölümünden bulabilirsiniz.Siz de Invite Turizm'in ayrıcalıklı müşterileri arasında yer alabilir ve tatilinizin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz. 
Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin
19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad.
Nar Apt. No:186/5
Osmanbey  - İstanbul
Tel : +90 2122346601
Faks : +90 2122346602
E-Posta : info@invitetourism.com