4 GÜNLÜK PAKET TUR

İSTANBUL
SULTANAHMET TURU
ANADOLU VE ASYA YAKASI BOĞAZ TURU
MİNİATURK PANAROMA TURU 
BURSA
TOPHANE
BURSA ULUCAMİ

ORHAN GAZİ TÜRBELERİ
YALOVA
TERMAL KAPLICALAR
OTEL KONAKLAMA

İSTANBUL 1. GÜN
SULTANAHMET TURU

Sultanahmet turu mekanların çokluğu nedeniyle yoğun tur programlarımızdan bir tanesidir. Eski Osmanlı’nın en önemli bölgelerinden biri olması nedeniyle içerisinde çok önemli eserler bulundurmaktadır.
Turumuz sabah erken başlayacak olup, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Hipodrom meydanı, Yere Batan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Türk-İslam Eserleri Müzesi gezilecek mekanlar olarak sıralanmaktadır.
Topkapı Sarayı:
Turumuzun başlangıcında; Dünyanın en büyük imparatorluklarından olan Osmanlı İmparatorluğu’nun dört asır boyunca yönetim merkezi olan ve içerisinde birçok tarihi eser barındıran Topkapı Sarayı gezilecektir.
Ayasofya:
Turun bu bölümünde; Dünya kültür mirasının kalan en önemli birkaç eseri arasında yer alan Ayasofya gezilecektir. Ayasofya Camii, Bizans döneminde kilise olarak kullanılmaktaydı, İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilip büyük onarımlardan geçirildi.
Yerebatan Sarnıcı:
Bizans döneminden sonra Osmanlı imparatorluğu’nun kullandığı sarnıç, Bizans döneminde yapılan sarnıçların içinde en büyüğü ve en güzelidir. Yerebatan sarnıcının mistik havası sizi büyüleyecektir.
Sultanahmet Camii:
Camiinin üzerinde işlenmiş olan çinilerin renginden dolayı “Mavi Camii” (Blue Mosque) olarak anılan ve Sultanahmet Camii, 17. yy sonrası Osmanlı camii yapıtları arasında en güzel olanlarından bir tanesidir.
Turumuz Eminönü
Hipodrom:
Şimdiki sade görünüşün aksine, bu mekan bir zamanlar dünyanın en gösterişli altın, gümüş ve mermerden yapılmış paha biçilemeyen heykeller ve anıtlar bulunmaktaydı. Roma ve Bizans imparatorlukları bu alanı süslemek için yarışmışlar ancak, Haçlı seferleri sırasında buraya gelenler gördükleri zenginlik ve güzellikten etkilenerek Kudüs’e gitmekten vazgeçip buraya yerleştiler ve her şeyi yağmaladılar.
Kapalı Çarşı:
Turun bu bölümünde tarihi kapalı çarşıda gezi ve alış veriş imkanına sahip olacaksınız. 3000’den fazla dükkanı ile Kapalı Çarşı, küçük bir şehri andırmaktadır. 15. yy dan kalma duvarların üzeri bir seri kubbe ile örtülmüş olup, sonradan gelişen sokakların da üzeri örtülmek suretiyle büyük bir labirenti andıran alış veriş merkezine döndürülmüştür.
Kapalı Çarşı turu ile İstanbul tarih turumuz son bulmuştur.

BURSA 2. GÜN
Bursa'ya varış. Osmanlıların beylikten imparatorluğa taşındığı süreçte Osmanlı Devletine başkentlik yapan bu tarihi şehirde ilk durağımız Tophane olarak bilinen ve Bursa'nın en güzel seyir noktalarından birisi olan bu yerde Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazi ve Oğlu Orhan Gazi türbeleri ile saat kulesi, saray ve kale de görülerek rivayete göre yapımında Karagöz ile Hacıvat'ın da çalıştığı ünlü Bursa Ulucami'yi ve hemen yanıbaşındaki ipekçileri ile ünlü Kozahan'ı ziyaret ediyoruz. Ulucami ziyaretimiz sonrası Bursa'nın çağlar boyu yaşadığı değişimin izlerini sürebileceğimiz eğlenceli bir ziyaret için Bursa Kent Müzesi'ne geçiyoruz. Kent müzesi ziyaretimiz sonrası Bursa'nın en güzel tarihi yapılarından muhteşem yeşil çinilerle süslü Yeşil Türbe ve Yeşil Cami'de görüldükten sonra günün yorgunluğunu atmak üzere Hacıvat ve Karagöz evi ile anıtının da bulunduğu Çekirge semtinden geçerek 600 yaşında devasa bir çınar ağacını görmek üzere tarihi İnkaya Köyüne geçiyoruz. Burada vereceğimiz mola sonrası geldiğimiz güzergahı takiben Bursa gezimizi tamamlıyor ve konaklayacağımız otele yöneliyoruz.

YALOVA  3. GÜN
Yalova Termale varış,
Roma ve Bizans dönemi eserlerinden olan Yalova Termal Kaplıcaları, il merkezine 12 km mesafede olup,kaplıca tesisleri içerisinde Sultan banyo-Valide banyo-Kurşunlu banyo ve Köylü hamamı gibi tarihi banyolar mevcuttur. Tarihi kurşunlu hamamı içinde sauna ve açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Tesis bünyesinde şifalı mide suyu-göz suyu ve ayak suyu olarak adlandırılan şifalı sular mevcuttur.
Çınar ve Çamlık Otelleri mevcut olup, bu otellerin bodrum katlarındaki hamamlarda, banyo suyu olarak kaplıca suları kullanılmaktadır. Fiziksel ve kimyasal analizler sonucu bu suyun sülfatlı,sodyum ve kalsiyumlu hipotermal ve hipotonik bir Maden suyu olduğu saptanmıştır.Mide ve bağırsak hastalıklarında,kronik gastrit, nezlevi bağırsak hastalıkları,spastik kolit ve bağırsak salgısı ve safra yetersizliğine bağlı ishallerde,asabi kaynaklı kabızlık,bağırsak parazitleri ve hemoroidlerde, dejeneratif romatizmaları (artroz) ve yumuşak doku romatizmaları da kürden şifa bulan hastalıklar arasındadır. Kaplıcalar çevresindeki Gökçedere ve Üvezpınar mahallelerinde çok sayıda konaklama ve yeme içme tesisi mevcuttur. Yalova Termal Turizm Merkezi Kaplıca, ilçe merkezinin 2.5 Km kuzeyinde dir.
Yalova da  belirtilen otelde bir gece konaklama

İSTANBUL 4. GÜN
ANADOLU VE ASYA YAKASI BOĞAZ TURU
Müşterilerimize özel hazırladığımız tam günlük Boğaz Tur’u için konakladığınız otelden sizi alıyoruz. 
Tur paketimizin içerisinde;
Boğaz Tur’u

MİNİATURK PANAROMA  TURU
Müşterilerimize özel hazırladığımız tam günlük  Tur için konakladığınız otelden sizi alıyoruz Türkiye'nin ve dünyanın en meşhur yerlerinin minyatürlerini görebileceğiniz ve İstanbul’ un fethini yaşayabileceğiniz  yerlere götürüyoruz.
Miniaturk 
Panaroma
 
Tur paketimizin içerisinde;
Eyüp Sultan Hz. Kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan camii ziyareti
Miniatük
Piyerloti tepesi
Cevahir Alışveriş Merkezi                                                                                               
Panaroma 1453 yer almaktadır.

Size özel hazırladığımız turun bitiminde sizi tekrar otelinize bırakıyoruz.Turun bitis saati yaklaşık olarak 18:00 ‘de dir.


Invite Tourism
Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre onlara en iyi ve en lüks otel imkanı, uçak bileti ve tur imkanları sunan Invite Turizm,çalıştığı otel sayısı ve hizmet çeşitliliğiyle müşterilerine unutamayacakları tatiller ve deneyimler sunmaktadır. Ayrıca ek hizmetlerimizi de Invite bölümünden bulabilirsiniz.Siz de Invite Turizm'in ayrıcalıklı müşterileri arasında yer alabilir ve tatilinizin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz. 
Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin
19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad.
Nar Apt. No:186/5
Osmanbey  - İstanbul
Tel : +90 2122346601
Faks : +90 2122346602
E-Posta : info@invitetourism.com