12 GÜNLÜK PAKET TUR

İSTANBUL 1. GÜN
SULTANAHMET TURU
Sultanahmet turu mekanların çokluğu nedeniyle yoğun tur programlarımızdan bir tanesidir. Eski Osmanlı’nın en önemli bölgelerinden biri olması nedeniyle içersinde çok önemli eserler bulundurmaktadır.
Turumuz sabah erken başlayacak olup, Topkapı Sarayı, Ayasofya, Hipodrom meydanı, Yere Batan Sarnıcı, Sultanahmet Camii, Türk-İslam Eserleri Müzesi gezilecek mekanlar olarak sıralanmaktadır.  
Topkapı Sarayı:
Turumzun başlangıcında; Dünyanın en büyük imparatorluklarından olan Osmanlı İmparatorluğu’nun dört asır boyunca yönetim merkezi olan ve içersinde birçok tarihi eser barındıran Topkapı Sarayı gezilecek.
Ayasofya:
Turun bu bölümünde; Dünya kültür mirasının kalan en önemli birkaç eseri arasında yer alan Ayasofya gezilecek. Ayasofya Camii, Bizans döneminde kilise olarak kullanılmaktaydı, İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilip büyük onarımlardan geçirildi.
Yerebatan Sarnıcı:
Bizans döneminden sonra Osmanlı imparatorluğu’nun kullandığı sarnıç, Bizans döneminde yapılan sarnıçların içinde en büyüğü ve en güzelidir. Yere Batan sarnıcının mistik havası sizi büyüleyecektir.
Sultanahmet Camii:
Camiinin üzerinde işlenmiş olan çinilerin renginden dolayı “Mavi Camii” (Blue Mosque) olarak anılan ve Sultanahmet Camii, 17. yy sonrası Osmanlı camii yapıtları arasında en güzel olanlarından bir tanesidir
Turumuz Eminönü
Hipodrom:
Şimdiki sade görünüşün aksine, bu mekan bir zamanlar dünyanın en gösterişli altın, gümüş ve mermerden yapılmış paha biçilemeyen heykeller ve anıtlar bulunmaktaydı. Roma ve Bizans imparatorlukları bu alanı süslemek için yarışmışlar ancak, Haçlı seferleri sırasında buraya gelenler gördükleri zenginlik ve güzellikten etkilenerek Kudüs’e gitmekten vazgeçip buraya yerleştiler ve her şeyi yağmaladılar.
Kapalı Çarşı:
Turun bu bölümünde tarihi kapalı çarşıda gezi ve alış veriş imkanına sahip olacaksınız. 3000’den fazla dükkanı ile Kapalı Çarşı, küçük bir şehri andırmaktadır. 15. yy dan kalma duvarların üzeri bir seri kubbe ile örtülmüş olup, sonradan gelişen sokakların da üzeri örtülmek suretiyle büyük bir labirenti andıran alış veriş merkezine döndürülmüştür.
Kapalı Çarşı turu ile İstanbul tarih turumuz son bulmuştur

İSTANBUL 2. GÜN
ANADOLU VE ASYA YAKASI BOĞAZ TURU
Müşterilerimize özel hazırladığımız tam günlük Boğaz Tur’u için konakladığınız otelden sizi alıyoruz.
Tur paketimizin içerisinde;
Boğaz Tur’u
Mısır Çarşısı
Beylerbeyi Sarayı
Çamlıca Tepesi yer almaktadır.
Size ozel hazirladigimiz turun bitiminde sizi tekrar otelinize birakiyoruz.Tur’un bitis saati yaklasik olarak 17:00 ‘de dir.
*Pazartesi günleri Beylerbeyi Sarayı, Çarsamba günleri Rumeli Hisarı ve Pazar günleri Mısır Çarşısı kapalı olduğundan dolayı yine turumuza Yıldız Parkı ve Yıldız Porselen Fabrikası gezileriyle devam etmekteyiz.

YALOVA  3. 4. GÜN  
Yalova Termale varış,
Roma ve Bizans dönemi eserlerinden olan Yalova Termal Kaplıcaları, il merkezine 12 km mesafede olup,kaplıca tesisleri içerisinde Sultan banyo-Valide banyo-Kurşunlu banyo ve Köylü hamamı gibi tarihi banyolar mevcuttur. Tarihi kurşunlu hamamı içinde sauna ve açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Tesis bünyesinde şifalı mide suyu-göz suyu ve ayak suyu olarak adlandırılan şifalı sular mevcuttur.
Çınar ve Çamlık Otelleri mevcut olup, bu otellerin bodrum katlarındaki hamamlarda, banyo suyu olarak kaplıca suları kullanılmaktadır. Fiziksel ve kimyasal analizler sonucu bu suyun sülfatlı,sodyum ve kalsiyumlu hipotermal ve hipotonik bir Maden suyu olduğu saptanmıştır.Mide ve bağırsak hastalıklarında,kronik gastrit, nezlevi bağırsak hastalıkları,spastik kolit ve bağırsak salgısı ve safra yetersizliğine bağlı ishallerde,asabi kaynaklı kabızlık,bağırsak parazitleri ve hemoroidlerde, dejeneratif romatizmaları (artroz) ve yumuşak doku romatizmaları da kürden şifa bulan hastalıklar arasındadır. Kaplıcalar çevresindeki Gökçedere ve Üvezpınar mahallelerinde çok sayıda konaklama ve yeme içme tesisi mevcuttur. Yalova Termal Turizm Merkezi Kaplıca, ilçe merkezinin 2.5 Km kuzeyinde dir.
Yalova da  belirtilen otelde bir gece konaklama
İkinci Gün Mesire Yerleri
Yalova Çınarcık karayolu üzerinde, Çınarcığa 4,5 Km uzaklıkta yer almaktadır. Kaplıcaların bulunduğu bu yörede Gökçedere ve Üvezpınar köyleri arasında birçok tesis bulunmaktadır. Panorama tepesi denizden 120 metre yükseklikte ve her mevsim yeşil bitki örtüsü ile kaplı çok güzel görüntülere sahip bir alandır. Termal tesislerinin girişinde bulunan bir çağlayandır. Çeşitli renkte ortancaları ile ünlü olan termaldeki bu yerde çok nadide ağaçlar ve çiçekler mevcuttur. Üvezpınar köyünden 8 km mesafede bulunan Şelale ve çevresi eşsiz doğal güzelliklere sahiptir.Şelaleye giden yol, mükemmel bir yürüyüş parkuru olup, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerce yoğun olarak tercih edilmektedir. Şelale'ye çıkan yol güzergahında eşsiz bir baraj gölü, deniz ve doğa manzarası mevcuttur ki, bu güzergah foto safari,doğa yürüyüşü ve piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Yalova'nın önemli yaylaları; Kocadere ve Teşvikiye beldelerinin güneyinde yer alan Erikli ve Delmece yaylalarıdır. Delmece Yaylası içerisinde Yalova'nın tek doğal gölü "Dipsiz Göl" adı ile bilinen krater gölü bulunmaktadır. Bu yaylalar büyük oranda; çam, meşe, kestane ve ıhlamur ağaçlarından oluşan ormanlarla kaplıdır. Yaylalara ulaşım ise Teşvikiye beldesinden ayrılan toprak yolla yapılmaktadır. Bu alan dere kenarında olup alabalık tesisleri ile piknik alanlarıyla ünlüdür. Yalova'ya 25 Km uzaklıkta dağların arasında ve derenin hoş serinliği içersinde bulunan çok otantik bir piknik alanıdır

BURSA 5. GÜN
Bursa'ya varış. Osmanlıların beylikten imparatorluğa taşındığı süreçte Osmanlı Devletine başkentlik yapan bu tarihi şehirde ilk durağımız Tophane olarak bilinen ve Bursa'nın en güzel seyir noktalarından birisi olan bu yerde Osmanlı İmparatorluğunun kurucusu Osman Gazi ve Oğlu Orhan Gazi türbeleri ile saat kulesi, saray ve kale de görülerek rivayete göre yapımında Karagöz ile Hacıvat'ın da çalıştığı ünlü Bursa Ulucami'yi ve hemen yanıbaşındaki ipekçileri ile ünlü Kozahan'ı ziyaret ediyoruz. Ulucami ziyaretimiz sonrası Bursa'nın çağlar boyu yaşadığı değişimin izlerini sürebileceğimiz eğlenceli bir ziyaret için Bursa Kent Müzesi'ne geçiyoruz. Kent müzesi ziyaretimiz sonrası Bursa'nın en güzel tarihi yapılarından muhteşem yeşil çinilerle süslü Yeşil Türbe ve Yeşil Cami'de görüldükten sonra günün yorgunluğunu atmak üzere Hacıvat ve Karagöz evi ile anıtının da bulunduğu Çekirge semtinden geçerek 600 yaşında devasa bir çınar ağacını görmek üzere tarihi İnkaya Köyüne geçiyoruz. Burada vereceğimiz mola sonrası geldiğimiz güzergahı takiben Bursa gezimizi tamamlıyoruz.
BURSA 6. GÜN
Teleferik ile Uludağ a çıkıyoruz ve Uludağ ın  eşiz manzara ve güzelliğini sizinle buluşturuyoruz.

ABANT  7. 8. GÜN
  
Abant gölü Bolu Mudurnu sınırında kalan 1300 metre yükseklikteki bir çöküntü gölüdür. 125 hektarı bulan genişçe bir alana sahiptir. Gölde Abant alası denilen balık türü yaşamaktadır. Özellikle kış aylarındaki görüntüsü birçok kişiyi cezp edecek niteliktedir. Göl kıyısında iki büyük otel ve birçok gazino, cafe, dinlenme yeri vardır.

Abant Göl sapağından itibaren doğal güzelliği ile bizleri buralara getirten bölge hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz.

Abant'ın muhteşem doğasında yapacağımız yürüyüş veya binicilik sayesinde bünyemize kazandıracağımız zindelik hafta içinde kendini gösterecektir emin olun..


TRABZON  9. 10. 11. GÜN
Trabzon a varış
  
AYDER YAYLASI- AŞAĞI VE YUKARI KAVRON YAYLALARI-RİZE 
Yayla havasında zinde bir şekilde uyanıp yapacağımız kahvaltının ardından minibüslere biniyoruz.Bir saatlik yolculuk sonrasında 1800 m yüksekteki Asağı Kavron ve ardından 2300 m yükseklikte olan yukarı Kavron Yaylalarına çıkıyoruz. Yaylada alacağımız öğle yemeğimiz sonrasında geri dönüyoruz ve Ardeşen, Çayeli üzerinden Rize’ye ulaşıyoruz. Rize Kalesi ve meşhur Rize bezlerinin üretildiği atölyelerde vereceğimiz alış-veriş molası sonrasında Konaklama yapacağımız otelimize varıyoruz.
  

RİZE- OF- ÇAYKARA-UZUNGÖL-HALDİZEN YAYLALARI-SÜRMENE 
Otelimizde alınan kahvaltının ardından Of üzerinden Solaklı Çayı boyunca devam edip Çaykara'ya geliyor ve minibüslere binip Uzungöl'e geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Haldizen Vadisinde Demirkapı yaylası (hava durumuna göre Lustra –Karester yaylaları) nı görerek tekrar Uzungöl’e dönüyoruz.Serbest zaman sonrasında Çaykara yolu üzerinde bulunan  Çayın dalından kopartıldıktan sonra soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için Çay Fabrikasına gidiyoruz. Çay fabrikasını gezip çay alış-verişimizi bitirdikten sonra konaklama yapmak üzere otelimize geçiyoruz .

  
MAÇKA-SÜMELAMANASTRI-ZİGANA GEÇİDİ-KARACAMAĞARASI-
Kahvaltımızı aldıktan sonra Trabzon'un güneyinde, Karadağ’ın yamacına yapılmış bir manastır olan eteklerinde, ormanlar ile kaplı bir vadinin dibinde, Trabzon'a kadar uzanan Değirmen Deresi'nin kollarından ve halk tarafından kısaca Meryem Ana denilen Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan Sümela Manastırı’nı geziyoruz. Sütlacıyla ünlü Hamsikoy’ü görerek ulasacağimiz Zigana Geçidinde öğle yemeği molası verdikten sonra Torul’daki sarkıt ve dikitleriyle ünlü oluşumu devam etmekte olan Karaca Mağarasına varıyoruz.Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Kürtün yolu üzerinden Harşit Çayı boyunca ilerliyor ve Tirebolu’da bulunan St. Jean Şövalyeleri tarafından kullanılan  St. Jean Kale’sini görerek  gezimizi tamamlıyoruz.

İSTANBUL 12. GÜN
MİNİATURK PANAROMA  TURU
Müşterilerimize özel hazırladığımız tam günlük  Tur için konakladığınız otelden sizi alıyoruz Türkiye nin ve dünyanın en meşhur yerlerinin minyatürlerini görebileceğiniz ve İstanbul’ un fethini yaşayabileceğiniz  yerlere götürüyoruz.
Miniaturk
Panaroma
 
Tur paketimizin içerisinde;
Eyüp Sultan Hz. Kabrinin bulunduğu Eyüp Sultan camii ziyareti
Miniatük
Piyerloti tepesi
Cevahir Alışveriş Merkezi                              
Panaroma 1453 yer almaktadır.

Size ozel hazirladigimiz turun bitiminde sizi tekrar otelinize birakiyoruz.Tur’un bitis saati yaklasik olarak 17:00 ‘de dir.

Invite Tourism
Müşterilerinin ihtiyaçlarına göre onlara en iyi ve en lüks otel imkanı, uçak bileti ve tur imkanları sunan Invite Turizm,çalıştığı otel sayısı ve hizmet çeşitliliğiyle müşterilerine unutamayacakları tatiller ve deneyimler sunmaktadır. Ayrıca ek hizmetlerimizi de Invite bölümünden bulabilirsiniz.Siz de Invite Turizm'in ayrıcalıklı müşterileri arasında yer alabilir ve tatilinizin tadını çıkartmaya başlayabilirsiniz. 
Kampanyalardan Haberdar Olmak İçin
19 Mayıs Mah. Halaskargazi Cad.
Nar Apt. No:186/5
Osmanbey  - İstanbul
Tel : +90 2122346601
Faks : +90 2122346602
E-Posta : info@invitetourism.com